Přesně na začátku roku 2017 bylo možno uvést do provozu nový vůz pro přepravu hasičského mužstva obce Bärenstein. Vozidlo má podvozek Volkwagen T6 a vyrobila ho firma Compoint GmbH & Co. KG ve Forchheimu. Vozidlo disponuje motorem 2,0 l TDI BlueMotion-Technology s výkonem 110 kW (150 koní) a sedmistupňovou dvojitou spojkou. Za účelem dosažení maximálního objemu ložného prostoru byl vybrán rozvor kol 3400 mm. Vozidlo má 9 sedadel (včetně řidiče) a je vybaveno také novou digitální radiokomunikační technikou. Jako speciální signalizační zařízení slouží LED dvojitá světelná lišta se dvěma čelními signalizačními světly v prostoru chladiče a dvěma světly vzadu, která lze zapnout, když je otevřená zadní kapota.
Vozidlo obsahuje také technické hasičské vybavení – hasicí přístroj, dva ruční světlomety, pět kuželů pro řízení dopravy, dvě výstražné svítilny, zavírací nůž a nůž za pásek, šroubořez, dvě hasičská lana a tlakové (hydraulické) páčidlo pro zajištění přístupu hasičům při zásazích.
Vozidlo slouží především k přepravě hasičů, žen a mužů, z Bärensteinu a Vejprt na místo zásahu nebo na školení. Je určeno také pro přepravu hasičské mládeže.
Pořízení tohoto vozidla je součástí projektu "Bezpečnost obyvatel na území obcí Bärenstein-Vejprty" podpořeného v rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce 2014 - 2020 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie.