Přesně na začátek roku se podařilo uvést do provozu nové vozidlo pro přepravu mužstva (MTW) hasičů v Bärensteinu. Vozidlo má podvozek T6 značky Volkswagen a bylo vyrobeno firmou Compoint GmbH & Co. KG ve Forchheimu. Vozidlo je vybaveno motorem 2,0 l TDI BlueMotion Technology Motor s výkonem 110 kW (150 koní) a 7-stupňovou převodovkou 4 Motion. Za účelem dosažení maximálního objemu ložného prostoru byl zvolen rozvor náprav 3400 mm. Vozidlo disponuje 9 sedadly (včetně řidiče) a bylo vybaveno novou digitální rádiovou technikou. Jako speciální signalizační zařízení slouží dvojité LED-zábleskové světlo se dvěma předními signalizačními světly v mřížce chladiče a také dvěma světly v zadní části, která je možno napojit v případě otevřené zadní výklopné kapoty.

Součástí je i hasičské vybavení jako hasicí přístroj, ruční světlomet, dopravní řídící kužel, výstražná svítidla, zavírací nůž a řezač pásů, speciální kleště (šroubořez), hasičská lana a hasičský nástroj Halligan-Tool.

Vozidlo je určeno především pro přepravu kamarádek a kamarádů z Bärensteinu a Vejprt na místo zásahu nebo školení. Dále je určeno pro přepravu členů mladých hasičů.

Pořízení vozidla je součástí Projektu "Bezpečnost obyvatel na území obcí Bärenstein-Vejprty" podpořeného v rámci Programu spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce 2014 - 2020 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie.